Senaste resultat

Älvsjöcupen 2022 börjar
Slut
6/5
7/5
8/5

Finals

  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
08051010 sön 08/05 18:15 sön 08/05 Farsta Idrottshall 1 P13 (f 2009) Slutspel A Final Täby FC P09 Värtan 2 - 1 Salems IF    
08051210 sön 08/05 18:15 sön 08/05 Farsta Idrottshall 3 P13 (f 2009) Slutspel B Final Djurgårdens... DIF P09/10 7 - 2 Segeltorps IF    
08050909 sön 08/05 17:35 sön 08/05 Vintervikshallen P14 (f 2008) Slutspel A Final FBC Uppsala P-08 3 - 4 Uudenkaupun...andy ry USB    
08050908 sön 08/05 16:20 sön 08/05 Vintervikshallen P14 (f 2008) Slutspel B Final Vendelsö IK 3 - 0 Kärrtorps IBK    
08051008 sön 08/05 16:00 sön 08/05 Farsta Idrottshall 1 P15 (f 2007) Slutspel A Final Pixbo Wallenstam IBF 4 - 2 Värmdö IF    
08051208 sön 08/05 16:00 sön 08/05 Farsta Idrottshall 3 P15 (f 2007) Slutspel B Final Åkersberga IBF Ungdom 1 - 3 Nykvarns IF    
08050709 sön 08/05 18:40 sön 08/05 Telefonplanshallen P16 (f 2006) Slutspel A Final Danderyds SK Innebandy 6 - 8 Väsby AIK    
08050708 sön 08/05 17:15 sön 08/05 Telefonplanshallen P16 (f 2006) Slutspel B Final Vallentuna IBK 5 - 6 Nykvarns IF    
08050409 sön 08/05 18:15 sön 08/05 Kämpetorpshallen 1 F13 (f 2009) Slutspel A Final Täby FC Ella 0 - 2 Onsala IBK    
08050408 sön 08/05 17:00 sön 08/05 Kämpetorpshallen 1 F13 (f 2009) Slutspel B Final Vaxholms IBF 4 - 2 Järfälla IBK Ungdom    
08050608 sön 08/05 16:05 sön 08/05 Sätrahallen F14 (f 2008) Slutspel A Final Huddinge IBS 6 - 5 Täby FC    
08050609 sön 08/05 17:15 sön 08/05 Sätrahallen F14 (f 2008) Slutspel B Final IK Frej 0 - 4 Värmdö IF    
08050610 sön 08/05 18:20 sön 08/05 Sätrahallen F15 (f 2007) Slutspel A Final Enebybergs if 4 - 6 Väsby AIK Röd    
08050611 sön 08/05 19:25 sön 08/05 Sätrahallen F15 (f 2007) Slutspel B Final Väsby AIK Svart 1 - 2 Storvreta IBK    
08051309 sön 08/05 18:15 sön 08/05 Kämpetorpshallen 2 F16 (f 2006) Slutspel A Final Salems IF 4 - 5 P Täby FC Skarpäng    
08051308 sön 08/05 17:00 sön 08/05 Kämpetorpshallen 2 F16 (f 2006) Slutspel B Final Sundbybergs IBK F06/07 1 - 6 Älvsjö AIK IBF    
  Matchnr Tid Spelplan Grupp Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
08050513 sön 08/05 19:15 sön 08/05 Liljeholmshallen 1 P11 (f 2011) Grp B Älvsjö AIK IBF Blå Färdig Sörskogens IF Röd      
08051113 sön 08/05 19:00 sön 08/05 Farsta Idrottshall 4 P10 (f 2012) Grp A Sörskogens IF 1 Färdig Nynäshamns IBK NIBK      
08050512 sön 08/05 18:30 sön 08/05 Liljeholmshallen 1 F11 (f 2011) Grp A Ingarö IF Färdig Vaxholms IBF      
08051412 sön 08/05 18:30 sön 08/05 Liljeholmshallen 2 P11 (f 2011) Grp B Åkersberga IBF P11A Färdig Djurgårdens IF IBS      
08051112 sön 08/05 18:15 sön 08/05 Farsta Idrottshall 4 P10 (f 2012) Grp A Vallentuna IBK 2 Färdig Enebybergs IF      
08050310 sön 08/05 17:30 sön 08/05 Högdalshallen F10 (f 2012) Grp A Rotebro IS IBK Färdig Vendelsö IK 1      
08050511 sön 08/05 17:30 sön 08/05 Liljeholmshallen 1 F11 (f 2011) Grp A Nynäshamns IBK Färdig Väsby AIK      
08051411 sön 08/05 17:30 sön 08/05 Liljeholmshallen 2 F11 (f 2011) Grp A FBI Tullinge Färdig Älvsjö AIK IBF      
08051009 sön 08/05 17:20 sön 08/05 Farsta Idrottshall 1 P10 (f 2012) Grp C Duvbo Ungdom IK Färdig Vendelsö IK      
08051209 sön 08/05 17:20 sön 08/05 Farsta Idrottshall 3 P10 (f 2012) Grp C Värmdö IF Blå Färdig Järfälla IBK Ungdom      
08051111 sön 08/05 17:15 sön 08/05 Farsta Idrottshall 4 P10 (f 2012) Grp B Örby IS Färdig Sörskogens IF 2      
08050309 sön 08/05 16:45 sön 08/05 Högdalshallen F10 (f 2012) Grp A Väsby AIK Färdig Västerhaninge IBK F12-13      
08050510 sön 08/05 16:45 sön 08/05 Liljeholmshallen 1 F11 (f 2011) Grp A Bele Barkarby IF IBF F11 Färdig Nykvarns IF      
08051410 sön 08/05 16:45 sön 08/05 Liljeholmshallen 2 P11 (f 2011) Grp A Nykvarns IF Färdig Marieberg SK P11      
08051110 sön 08/05 16:30 sön 08/05 Farsta Idrottshall 4 P10 (f 2012) Grp B Vallentuna IBK 1 Färdig Värmdö IF Vit      
08050308 sön 08/05 16:00 sön 08/05 Högdalshallen F10 (f 2012) Grp A Vendelsö IK 2 Färdig Örby IS      
08050509 sön 08/05 16:00 sön 08/05 Liljeholmshallen 1 P11 (f 2011) Grp A Älvsjö AIK IBF Vit Färdig Åkersberga IBF P11B      
08051409 sön 08/05 16:00 sön 08/05 Liljeholmshallen 2 P11 (f 2011) Grp A Rotebro IS IBK Färdig Sörskogens IF Svart      
08050707 sön 08/05 15:50 sön 08/05 Telefonplanshallen P16 (f 2006) Slutspel A Semifinal IBF Offensiv Lidingö 4 - 5 Väsby AIK    
08051109 sön 08/05 15:45 sön 08/05 Farsta Idrottshall 4 P10 (f 2012) Grp A Nynäshamns IBK NIBK Färdig Älvsjö AIK IBF Blå      
08050407 sön 08/05 15:35 sön 08/05 Kämpetorpshallen 1 F13 (f 2009) Slutspel A Semifinal Täby FC Gribby 1 - 3 Täby FC Ella    
08051307 sön 08/05 15:35 sön 08/05 Kämpetorpshallen 2 F13 (f 2009) Slutspel A Semifinal Väsby AIK 0 - 6 Onsala IBK    
08050907 sön 08/05 15:20 sön 08/05 Vintervikshallen P14 (f 2008) Slutspel A Semifinal Uudenkaupun...andy ry USB 3 - 1 Vallentuna ...lentuna Vit    
08050307 sön 08/05 15:15 sön 08/05 Högdalshallen F10 (f 2012) Grp A Vendelsö IK 1 Färdig Huddinge IBS      
08050508 sön 08/05 15:15 sön 08/05 Liljeholmshallen 1 P11 (f 2011) Grp B Älvsjö AIK IBF Blå Färdig Djurgårdens IF IBS      
08051408 sön 08/05 15:15 sön 08/05 Liljeholmshallen 2 P11 (f 2011) Grp B Sörskogens IF Röd Färdig Åkersberga IBF P11A      
08050607 sön 08/05 15:05 sön 08/05 Sätrahallen F15 (f 2007) Slutspel B Semifinal Storvreta IBK 7 - 0 Vendelsö IK    
08051007 sön 08/05 15:00 sön 08/05 Farsta Idrottshall 1 P13 (f 2009) Slutspel A Semifinal Hässelby SK IBK Röd 7 - 8 Täby FC P09 Värtan    
08051108 sön 08/05 15:00 sön 08/05 Farsta Idrottshall 4 P10 (f 2012) Grp A Sörskogens IF 1 Färdig Enebybergs IF      
08051207 sön 08/05 15:00 sön 08/05 Farsta Idrottshall 3 P13 (f 2009) Slutspel A Semifinal Hässelby SK IBK Svart 1 - 5 Salems IF